PROJEKT "HISZPANIA - W OJCZYŹNIE FLAMENCO"

Kategoria: Aktualności Opublikowano: wtorek, 09 styczeń 2024 adminwww

1. grudnia uczniowie z kl. 8a: Antoni Schäffer, Wojciech Jurkiewicz i Natasza Nowińska przedstawili efekty projektu „Hiszpania- w ojczyźnie flamenco”.

Zorganizowali stoisko hiszpańskie, na którym na 2 tablicach zaprezentowali informacje dotyczące m.in. geografii, znanych postaci, tradycyjnych potraw i bogatej kultury tego ogromnego kraju położonego na Półwyspie Iberyjskim.

Jeszcze tylko do końca grudnia Hiszpania będzie sprawować prezydencję w Radzie UE.

Na stoisku można było przejrzeć przewodniki, plany najpiękniejszych miast hiszpańskich, skosztować smakowite, chrupkie churros.  Dostępność albumów pozwalała zainteresowanym uczniom zobaczyć  niesamowite skarby architektury andaluzyjskiej  Grenady, katalońskiej Barcelony i baskijskiego Bilbao.

Dziękuję ósmoklasistom za zaangażowanie w realizację projektu edukacyjnego.

Katarzyna Kobylarz

Zdjęcia w rozwinięciu artykułu