MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ WIEDZY O POLSCE

Kategoria: Aktualności Opublikowano: czwartek, 23 listopad 2023 adminwww

II miejsce dla „Baczyńskiego”

15 listopada 2023 r.  odbył się I Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Polsce, którego organizatorem była  Szkoła Podstawowa Integracyjna Nr  11 w Tarnowie.

Celem konkursu było budowanie więzi z krajem ojczystym i regionem, rozwijanie postawy patriotycznej wśród uczniów, podnoszenie świadomości społecznej ukształtowanej na gruncie historii, kultury i tradycji narodowych.

Honorowy patronat nad turniejem objęli Prezydent Miasta Tarnowa Roman Ciepiela

i Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, zaś patronem medialnym była Tarnowska Telewizja.

Naszą szkołę reprezentowali Wojciech Jurkiewicz i Antoni Schäffer z klasy 8a.

W turnieju uczestniczyło 8 dwuosobowych drużyn szkół podstawowych z Tarnowa

i powiatu tarnowskiego. Uczniowie odpowiadali na pytania z następujących kategorii losowanych na kole fortuny: historia, literatura, potyczki językowe, przyroda, geografia, znani Polacy i kulinaria. Zawodnicy wykonywali zadania polegające m.in. na pisaniu dyktanda i ułożeniu mapy Polski z puzzli, które odpowiadały poszczególnym województwom.

Antek  i Wojtek- biorąc udział w tej szczególnej lekcji historii- nie tylko wykazali się szeroką wiedzą o naszym kraju, ale też dobrze bawili się, rywalizując z uczestnikami tej międzyszkolnej imprezy. W ogólnej punktacji zapewnili nam II miejsce w konkursie.

Dyplom  wraz z nagrodami otrzymali z rąk pani Dyrektor Szkoły Anny Pawuli, a także Bogumiły Porębskiej, Wiceprezydent Miasta Tarnowa i pana Józefa Gawrona- Wicemarszałka Województwa Małopolskiego.

Zwieńczeniem turnieju był słodki poczęstunek dla zawodników i  ich opiekunów.

Ósmoklasistów do konkursu przygotowywała p. Katarzyna Kobylarz.

Gratulujemy sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Więcej zdjęć w galerii - kliknij tutaj